wino zrodzone z pasji

partner center to 3 dekady pasji i doświadczenia

o nas

 

Przy zgłębianiu tematu będziemy podążać zaplanowanym tropem myślowym, aby przybliżyć ten obszerny temat, zasygnalizować najważniejsze zagadnienia.

Pierwsza część poświęcona jest krótkiemu rysowi historycznemu budowania piwniczek z winem. Wprowadzeniem do tematu będzie również próba odpowiedzi na pytanie: z jakich powodów budujemy prywatne piwniczki z winem, jak wytłumaczyć ten fenomen, że dziś w epoce rozwoju cywilizacji, techniki - powraca się w tak pięknym stylu do tradycji, do kultywowania oazy spokoju i ciszy, ogniwa łączącego przeszłość z przyszłością.

W drugiej części ( II ) skupimy się na zasadach budowania piwniczek, opowiemy o piwniczce idealnej i tzw. piwniczce naturalnej zw. " bierną", tzn. takiej, w której panują idealne warunki do przechowywania wina bez sztucznego ich poprawiania.

Rozwinięciem tego tematu będzie część trzecia ( III ) , która zawierać będzie informacje o tym, jak w warunkach domowych stworzyć miejsce do przechowywania wina i zapewnić optymalne warunki do jego dojrzewania.

Kolejne części ( IV , V , VI ) podejmować będą kwestie związane z rodzajem wina do przechowywania, bezpiecznym okresem dojrzewania, a także zwrócimy uwagę na czynniki, które w znaczący sposób wpływają na "dobre" starzenie i przechowywanie wina.

powrot

nasze smaki

 

wina najwyższej klasy

 

cudzy
kanał sprzedaży

horeca