wino zrodzone z pasji

partner center to 3 dekady pasji i doświadczenia

o nas

 

MasterClass to co raz bardziej popularne formy spotkań osób z branży. Ich ideą jest gromadzenie  profesjonalistów wokół określonego tematu. I właśnie takowe spotkanie odbyło się w Lord Jack Restaurant, gdzie prezentowaliśmy najlepsze wina austriackie od Domain Wachau.

26 listopada w Restauracji Lord Jack przybyła na specjalne zaproszenie firmy Wine Direct grupa piętnastu lokalnych sommelierów oraz osób związanych z gastronomią podkarpacia. Tematem spotkania była prezentacja najlepszych win austriackich od Domain Wachau. Goście mogli porównać różne odsłony Rieslinga i Gruner Veltinera.  Zaprezentowaliśmy wina w różnych rocznikach oraz z różnych terroir. Oczywiście bestsellerem okazało się Domain Wachau Gruner Veltiner Smaragd Achleiten, który w tym miesiącu czasie otrzymało wyróżnienie Wine Enthusiast jednego ze stu najlepszych win na świecie.
Domäne Wachau to ścisła czołówka austriackich producentów białych win premium i jedne z największych w kraju winnic (łącznie ponad 440 hektarów). Ponad połowę areału zajmują uprawy Grüner Veltliner, a oprócz tej odmiany m.in. Riesling, Neuburger (Domäne Wachau jest wiodącym na świecie wytwórcą win z tego szczepu), Rivaner, Pinot Blanc, Chardonnay i Muskateller. Winnice, po obu stronach Dunaju, znajdują się na stromych tarasach, wzmocnionych kamiennymi murami, które stanowią część Światowego Dziedzictwa Kulturowego. Uprawy w takich warunkach stanowią ogromne wyzwanie dla winiarzy, ale dzięki unikalnemu terroir wina mają niepowtarzalny charakter. Dewizą firmy jest dbałość o najwyższą jakość na każdym etapie produkcji co bez wątpienia podkreślili wszyscy zgromadzeni gościa podczas rzeszowskiego MasterClass.

 

powrot

nasze smaki

 

wina najwyższej klasy

 

cudzy
kanał sprzedaży

horeca