wino zrodzone z pasji

partner center to 3 dekady pasji i doświadczenia

o nas

 

Firma Partner Center został największym importerem win mołdawskich na świecie! Złoty medal poświadczający ten fakt przyznał firmie mołdawski rząd.

 

Noroc! „Na zdrowie”. Ten mołdawski toast rozbrzmiewał na wszystkich ulicach Kiszyniowa w pierwszą niedzielę października. Właśnie wtedy w stolicy Mołdawii odbywa się doroczny Narodowy Festiwal Wina, który przyciąga fanów kultury winiarskiej z wielu krajów z całego świata. Mołdawia jest bowiem jednym z największych producentów wina na świecie. Prawie 4% powierzchni kraju zajęte jest przez 140 prężnych i nowoczesnych firm, które zajmują się produkcją wina i są zorientowane na eksport na rynki zachodnie. Kraj, który leży na tej samej szerokości geograficznej co Burgundia czy Piemont ma wspaniałe warunki naturalne do uprawy winorośli – urodzajne gleby i klimat, który cechują łagodne zimy, długie gorące lata i ciepłe jesienie. Z tych powodów tradycje winiarskie w Mołdawii sięgają pradawnych czasów, natomiast nowoczesne winiarstwo narodziło się w początkach XIX wieku, gdy kraj stał się częścią imperium rosyjskiego i był w jego granicach w połowie wieku największym dostawcą wina.

W tym roku festiwal miał wyjątkowe znaczenie także dla nas -firmy Partner Center. Jesteśmy największym importerem win mołdawskich na świecie! Wyprzedzając takie kraje jak Rosja, Chiny, Czechy, Ukraina staliśmy się najważniejszym partnerem biznesowym Mołdawii w branży winiarskiej. Specjalny złoty medal dla Polski oraz wyróżnienie dla naszej firmy podkreślają znaczenie, jakie dla rządu Mołdawii ma współpraca na tym polu.

Niezmiennie obserwujemy tendencje zakupowe w Polsce i ogromnym zadowoleniem przyjmujemy fakt, że Polska jest największym na świecie konsumentem win mołdawskich. Perspektywy sprzedaży tych produktów w naszym kraju są bardzo obiecujące, a jako Partner Center wierzymy, że nasze wyniki w kategorii win mołdawskich będą nadal rosły. Nasz najbardziej rozpoznawalny brand – Mołdawska Dolina jest już w klubie milionerów. Jest w ścisłej czołówce najszybciej rotujących i najlepiej sprzedających się win gronowych na naszym rynku nie tylko w swojej kategorii. Szczególnie interesująca jest także dynamika wzrostu sprzedaży win wytrawnych w Polsce, na tle pozostałych krajów. Dyrektor Generalny Partner Center – Pan Witold Franczak, który podczas Festiwalu Wina odebrał z rąk przedstawicieli mołdawskiego rządu prestiżową nagrodę, podkreślił, że firma od kilku lat regularnie wzmacnia swoją pozycję czołowego dystrybutora win w Polsce. Szerokie portfolio win mołdawskich w naszej ofercie jest dla nas kwestią priorytetową i z całą pewnością ma duży wpływ na wysokie wyniki sprzedażowe spółki.

powrot

nasze smaki

 

wina najwyższej klasy

 

cudzy
kanał sprzedaży

horeca